Crunch

Crunch hareketi, bilinen en temel karın hareketlerinden birisidir. Mekik çekme hareketine benzer fakat bel için daha sağlıklı ve karın kasları için daha verimli bir harekettir. Karın kaslarını geliştirmede oldukça etkilidir.

Crunch antremanının düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Örneğin haftada 4 gün antrenman yapıyorsanız ve bu antrenman günlerinden biri karın günü diğer üç gün de kol, bacak ve sırt günü diyelim; Crunch hareketini sadece karın antrenmanı yapacağınız gün değil, diğer antrenman günlerinde de mutlaka yapmanız gerekmektedir. Hatta eğer vakit olarak müsaitseniz, haftanın yedi günü yapmalısınız. Çünkü bu egzersiz karın kaslarını şekillendiren bir egzersizdir.

Etki alanına bakıldığında diğer tüm karın hareketler gibi tek başına uygulandığında yetersizdir. kesinlikle 4 veya 5 karın hareketiyle birlikte uygulanması gerekir. fakat bunu her antrenmanda yapamazsınız, sadece karın antrenmanı yapacağınız gün karın egzersizlerini yoğun tutabilirsiniz. Ancak crunch hareketi, haftada bir veya iki gün uygulandığı zaman da yetersiz kalıyor, bu sebeple olabildiğince fazla yapmanız gerekiyor.

HEDEF
Dayanıklılık, Güç, Kondisyon
Kas Kazanımı, Sağlıklı Yaşam
YOĞUNLUK
Başlangıç, Orta
Süre
40-60 Dk
GRUPLAR
Salı, Çrş, Prş